روان کننده بتن بر پایه کربکسیلات


                                                                                                           

  فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلات

با خاصیت حفظ کارایی طولانی

P-85

معرفی محصول فوق روان کننده P-85 :                                                    

فوق روان کننده بتن P-85 برای بتن ریزی در دماهای بسیار گرم یا حمل و نقل های طولانی طراحی شده است. این فوق روان کننده بتن قادر است کارایی بتن را برای زمان طولانی حفظ نماید و از بروز درز های سرد در بتن ریزی های ناپیوسته جلوگیری نماید. ضمن اینکه برای مصرف در بتن های توانمند که نیازمند کسب مقاومت های زیاد و عملکرد خوب هستند مناسب است، این فوق روان کننده بتن فاقد کلر بوده مطابق با استاندارد ASTM C-494 Type B,D,G ، استاندارد ملی ایران به شماره 2930 و سایر استانداردهای بین المللی تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است. بدیهی است با توجه به تنوع ویژگی های سیمان و سنگدانه در هر پروژه، انجام آزمایش های اولیه ضروری است.

چگونگی عملکرد  فوق روان کننده بتن P-85در بتن:

فوق روان کننده های متداول که به طور عموم بر پایه ملامین فرمالدئید و یا نفتالین سولفونات هستند، در هنگام اختلاط جذب ذرات سیمان می شوند و در لحظات اولیه آبگیری سیمان،  این گروه از پلیمرها بار منفی ذرات سیمان را افزایش داده و باعث  پخش شدن آنها می شوند.

فوق روان کننده بتن P-85  با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند، بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلات اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد. در شروع آب گیری همانند فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند. در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شوند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه  می دارند. این رفتار پدید آورنده  بتنی روان حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

 

 

موارد کابردفوق روان کننده بتن:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط P-85 ،آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است، به خصوص در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتن روانی تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است و بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

 

تاثیر فوق روان کننده بتن بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملأ چشمگیر است، تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری در درازمدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاسیتیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذپذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

بسته بندی فوق روان کننده بتن:

P-85 در دبه های 20 لیتری و بشکه های220 و 1100کیلوگرمی یا تانکر های بزرگ عرضه می شود.

مشخصات ظاهری :

شکل ظاهری: مایع روان

رنگ: قهوه ای تیره

عدد قلیایی: 6-5

وزن مخصوص:

04/1تا 06/1گرم در سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتی گراد

 

سازگاری فوق روان کننده بتن:

 

 

این فوق روان کننده بتن با هیچ افزودنی دیگری نباید مخلوط شود مگر اینکه توسط متخصصین شرکت بتن سازان تایید شده باشد.

در صورت نیاز به استفاده از چند افزودنی لازم است هر یک به طور جداگانه به مخلوط بتن اضافه شوند. این افزودنی برای مخلوط های بتنی حاوی میکروسیلیس، خاکستر بادی و سیمان های امیخته و پوزولانی مناسب است.

مقادیر مصرف این فوق روان کننده بتن:

مصرف متداول فوق روان کننده بتن P-85 بین 0.3الی 0.5 درصد وزن سیمان(مجموع مواد سیمان)

می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

راهنمایی برای مصرف فوق روان کننده بتن:

فوق روان کننده بتن P-85  افزودنی آماده مصرف است و باید در زمان ساخت بتن اضافه شود. تاثیر بهتر آن زمانی است که حدود 70 تا 80 درصد آب مصرفی اضافه شده باشد. هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید. اختلاط کامل بایستی انجام شود و برای این منظور پس از افزودن P-85 به مدت 120 ثانیه با دور تند مخلوط را هم بزنید. بروز پدیده آب انداختگی مربوط به ضعف دانه بندی مصالح است و با افزایش ریز دانه ها (فیلرها) مرتفع می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

انبارداری:

P-85 بایستی در ظروف اصلی خود و در دمای بیش از +5 درجه سانتی گراد، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در مکان سرپوشیده نگه داری شود. در صورت یخ زدن می توانید آن را به آرامی گرم نموده و بهم بزنید

 

تا دوباره بازیافت شود. عدم شرایط انبارداری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن شود. برای کسب اطلاع از روش انبارداری مناسب با بخش فنی شرکت بتن سازان تماس حاصل نمایید.

نکات ایمنی:

فوق روان کننده بتن P-85 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی باشد. و برای آگاهی بیشتر به بروشور ایمنی محصول مراجعه فرمایید.

 

تاییدیه کیفیت:

تمام محصولاتی که توسط شرکت بتن سازان تولید و عرضه می شوند، تحت کنترل بخش کنترل کیفی این شرکت ومطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.

 

اطلاعات تکمیلی:

       در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان شرکت بتن سازان با تلفن های 46130383-021و 46130366-021 تماس حاصل فرمایید.

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *